עורך דין מכירת דירה

לייעוץ משפטי התקשרו: 03-9020990

או השאירו פניה לקבלת שיחה חוזרת:

ברוכים הבאים למשרד עורכי דין שמעוני-אוחיון המתמחה בדיני המקרקעין, ומעניק מעטפת משפטית מלאה בעסקאות נדל"ן פרטיות ובנדל"ן המסחרי.

בעוד שנטייתנו הטבעית היא לראות ברוכשים כצד הזקוק לשירותיו של עורך דין מומחה לנדל"ן, הרי שחשיבותו של הליווי המקצועי פועלת גם לטובתו של הצד השני, וניכרת בכל צעד ושעל. משרדנו מעניק מעטפת משפטית מלאה למוכרי נכסי נדל"ן בטרם ביצועה של העסקה תוך ביצוע שורה של בדיקות מקדמיות מקיפות, במהלכה ועד לסיומה לשביעות רצון כל הצדדים.

מטרת משרדנו הינה לשמר את האינטרס של בעל/ת הנכס לכל אורך ההתקשרות אל מול הרוכשים ומול באי כוחם.

בדיקות מקדמיות

נהוג לראות בבדיקות המקדמיות כשלב הנערך על-ידי הרוכשים בלבד. 

אולם אל לנו למכור את נכס הנדל"ן שלנו מבלי שנבחן אותו לעומקו; כל פרט אשר ידליק בפנינו נורה אדומה, יזכה להתייחסות פרטנית והסדרה מקדימה אשר תמנע את טרפוד העסקה העתידית.

בדיקת נסח טאבו

הפקתו ובדיקתו של נסח הטאבו, מהווה כאחת מן הפעולות הראשוניות והבסיסיות ביותר בטרם קיומה של עסקת נדל"ן.

בכוחו של נסח הטאבו לגולל בפנינו פרטים חשובים ומהותיים על הנכס בו אנו מתגוררים, ולענות על שאלות כגון: מיהם בעלי הזכויות על הנכס? מה הן הזכויות הקיימות על הקרקע? מהו גודל הנכס? האם ישנה חניה המשויכת אל הנכס? האם ישנם עיבודים ושעבודים על הנכס? צו עיקול הרשום עליו הנכס? ועוד. 

נסח הטאבו נגיש לכול, וניתן להפיקו באופן מקוון דרך אתר משרד המשפטים, ובכפוף לתשלום עמלה סמלית.

בדיקת תיק בניין

לצד נסח הטאבו, מומלץ לבחון את תיק הבניין, הלא הוא מקבץ של מסמכים שונים המגוללים את ההיסטוריה ההנדסית והתכנונית של המבנה.

ההשוואה בין שטח הנכס בתיק הבניין לבין נסח הטאבו, היא דוגמה אחת מבין שלל בדיקות הנערכות במטרה 'להכיר' את הנכס על בוריו, ולהבטיח עסקה נטולת הפתעות ומהמורות.

בדיקת תשלומי מס

מטבע הדברים שמכירתה של הדירה נועדה לשם מעברם של המוכרים לנכס אחר. בין אם מטעמים של שדרוג איכות החיים או הרצון להעתיק את המגורים לאזור אחר.

מתוקף התחייבויותיהם לתשלומים עבור הנכס החדש, הרי שבעלי הנכס המוכרים את דירתם / ביתם, מוכרחים לדעת באופן מדויק את הסכום הכספי עמו ישארו עם תום העסקה.

על-כן, בדיקת תשלומי המיסים והיקפם על-ידי עורך דין מכירת דירה, היא בגדר שירות חשוב ומהותי בעבור עסקה בריאה ונכונה כלכלית.

מס שבח

מס שבח מקרקעין הינו מס המשולם מטעם המוכרים.

המס מוטל על הרווח שגרפו המוכרים בעקבות עסקת המכירה, קרי ההפרש בין שווי הנכס בעת מכירתו לבין שווי הנכס בעת שנקנה על-ידי המוכרים בעבר.

יש לציין כי אל לנו להסתפק אך ורק בחישובו של ההפרש בין ערך הנכס הנוכחי לבין ערכו ההיסטורי. לצד זאת, אנו מנכים מן ההפרש את ההוצאות המוכרות השונות לרבות התשלום עבור עורך הדין שסייע בקניית הדירה, תשלום מס רכישה, תשלום למתווך הנדל"ן, הוצאות בגין שיפוצו של הנכס וכיוצא בכך.

היטל השבחה

בכפוף לאמור בחוק התכנון והבניה, הרי שכל אדם המוכר את נכסו, נדרש לשלם היטל השבחה בעבור הוועדה המקומית לתכנון ובניה.

זאת במידה וערכו של נכס הנדל"ן עלה בעקבות השבחה שנערכה באישור תב"ע.

גובה המס הינו חמישים אחוזים משוויה של ההשבחה.

מתן תחזית מס ובדיקת הקלות ופטור מתשלום

מתפקידו של עורך דין למכירת דירה, לספק ללקוחותיו תחזית מדויקת המשקפת את סך ההוצאות הצפויות, לרבות מיסוי המקרקעין.

בקיאותו של עורך דינכם בהיבטי המיסוי, נועדה בנוסף, לבחון אם ישנם אי אילו סעיפים המאפשרים להקל בגובה תשלום המס, או לעתים אף ליהנות מפטור מתשלום.

ניסוח חוזה מכר

אם ננסה לסכם את תפקידו של עוה"ד ממעוף הציפור, הרי שמטרתו היא לספק את מלוא ההגנה על לקוחותיו. היבט זה משתקף היטב בניסוחו של חוזה המכר המגולל את הזכויות והחובות של המוכרים והרוכשים.

הסדרת היחסים שבין הצדדים, מוכרחה להתבצע באופן שאיננו פוסח ולו על הפרט הקטן ביותר. כל 'שטח אפור' הנתון לפרשנות, מוכרח לקבל התייחסות פרטנית ומעמיקה.

הערת אזהרה

כחלק מהליך קניית דירה, יבקשו הרוכשים לבטח עצמם באמצעות רישום הערת אזהרה. רישומה של הערת האזהרה נועדה שלא לאפשר את ביצוען של עסקאות נדל"ן מקבילות מצדם של המוכרים.

זוהי גם דוגמה לפרט הזוכה להתייחסות עורך דינם של המוכרים. כחלק מחוזה המכר, תותנה הערת האזהרה בכך שהרוכשים יבצעו את כל ההתחייבויות הרשומות בהסכם. 

במידה ויימצא כי הרוכשים מפרים את האמור בחוזה, יצוין בהסכם כי המוכרים זכאים למחוק את ההערה באמצעות עורך דינם.

לוח תשלומים

לוח התשלומים הוא דוגמה נהדרת לכינון היחסים שבין המוכרים לרוכשים שכן מטרתו היא להתחשב בצרכיהם של שני הצדדים.

הרוכשים מן הצד האחד, זקוקים לפריסת תשלומים שתאפשר להם להשיג את ההון הנדרש באופן הדרגתי. המוכרים מן הצד השני, זקוקים לתשלומים באופן מוסדר אשר יאפשרו את תשלומיהם בעבור מעברם לנכס חדש.

בלוח התשלומים ישנו גם אלמנט הגנתי שכן הוא כפוף לשלבי העסקה.

מחפשים עורך דין מכירת דירה? התייעצו איתנו

בחיפושכם אחר ליווי ומעטפת משפטית, משרדנו ישמח לסייע.

בכל שאלה והתייעצות, אנו מזמינים אתכם/ן ליצור עמנו קשר טלפוני, להשאיר פניה באתר או לכתוב לנו בוואטסאפ.

לייעוץ משפטי התקשרו: 03-9020990

או השאירו פניה לקבלת שיחה חוזרת:

תחומי התמחות בנדל"ן
אודות משרדנו

ברוכים הבאים למשרד עורכי דין שמעוני-אוחיון.

המשרד מתמחה ב-3 תחומי ליבה: